LevelOne SFP-3111 - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - 1GbE, Fibre Channel

Producent: LevelOne
Produkt nr: SFP-3111
EAN: 4015867154670
Varenummer: F3532104
billigst-pricerunner

Beskrivelse af LevelOne SFP-3111 - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE, Fibre Channel

LevelOne SFP-3111 SFP (mini-GBIC) transceiver modul er en pålidelig og højtydende enhed, der er konstrueret til at levere stabil netværksforbindelse med høj hastighed til dine enheder. Denne enhed kan bruges med forskellige netværksapparater og til forskellige anvendelser, og kan levere GigE og Fibre Channel-forbindelse.

LevelOne SFP-3111 SFP (mini-GBIC) transceiver modul kan nemt monteres og tilsluttes dit netværksinstrument og giver dig mulighed for at overføre data med høj hastighed og pålidelighed. Det sturdy design er robust og kan modstå driftsbetingelser i forskellige miljøer.

En ting, der adskiller LevelOne SFP-3111 fra andre lignende netværksmoduler, er dens høje ydeevne. Denne enhed overfører data med hastigheder på op til 1Gbit/s, hvilket gør det til en perfekt løsning til streaming på højt niveau, videokonference og internetring-opkald.

Hvis du vil have en højtydende netværksmodul, der kan levere hurtig og stabil forbindelse, vil LevelOne SFP-3111 SFP transceiver modul være et godt valg.

Køb LevelOne SFP-3111 SFP transceiver modul i dag og få etableret en hurtig og stabil netværksforbindelse!

Producent: LevelOne
Produkt nr: SFP-3111
EAN: 4015867154670
Varenummer: F3532104

På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage


Billigste fragt 0,00 kr.

309,- DKK
(247,20 ekskl. moms)

Gratis fragt

(Gælder op til 20 kg)

Læs mere her
309,- DKK
(247,20 ekskl. moms)
Producent: LevelOne
Produkt nr: SFP-3111
EAN: 4015867154670
Varenummer: F3532104

På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage


Billigste fragt 0,00 kr.

Gratis fragt

(Gælder op til 20 kg)

Læs mere her
Produktbeskrivelse LevelOne SFP-3111 - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - 1GbE, Fibre Channel
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC multimodus
Model Indstiksmodul
Kabeltype Glasfiberkanal
Dataoverførselshastighed 1.25 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol 1GbE, Fibre Channel
Maks. overføringsafstand 2 km
Dimensioner (B x D x H) 1.37 cm x 5.65 cm x 0.895 cm
Vægt 20 g

Produktdatablad

Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kablet
Kabeltype Glasfiberkanal
Dataforbindelsesprotokol 1GbE, Fibre Channel
Dataoverførselshastighed 1.25 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Liniekodningsformat NRZ
Maks. overføringsafstand 2 km
Egenskaber Hotswap-moduludskiftning
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3z
Interface 1 x Ethernet 1000/Fibre Channel - LC multi-mode hun x 2
Overensstemmelsesstandarder FCC, RoHS, Laser Class 1, EN 60825-1, MSA
Bredde 1.37 cm
Dybde 5.65 cm
Højde 0.895 cm
Vægt 20 g
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C
Fugtighedsgrad ved brug 5 - 95 % (ikke-kondenserende)