LevelOne IEC-4002 - medieomsætter - 10Mb LAN, 100Mb LAN

Producent: LevelOne
Produkt nr: IEC-4002
EAN: 4015867188156
Varenummer: 1062598
billigst-pricerunner

LevelOne IEC-4002 - Din nøgle til en hurtigere og mere pålidelig netværksforbindelse

Ønsker du at optimere din netværksforbindelse og opnå en hastighed, der kan understøtte dit krævende arbejde eller underholdningsbehov? Så er LevelOne IEC-4002 medieomsætteren løsningen for dig!

Med vores produkt kan du forbinde din enhed med en 10Mb LAN eller 100Mb LAN. Dermed garanterer vi, at du vil modtage en stabil og hurtig netværksforbindelse uanset dine enheder og netværkets hastighed.

LevelOne IEC-4002 medieomsætter er yderst holdbar, fordi den blev designet til at understøtte krævende netværksapplikationer. Dette produkt har også et intelligent design, der gør det nemt at installere og bruge. Det sikrer, at du kan oprette en forbindelse på ingen tid uden at skulle overstresse i processen.

Med vores produkt er dine muligheder ubegrænsede, og du kan forbinde flere enheder til netværket. Det er ideelt til professionelt brug eller endda hjemmebrug, hvis du arbejder fra hjemmet eller streamer forskellige medier på forskellige enheder.

Så forbedre din netværksforbindelse med LevelOne IEC-4002 medieomsætteren i dag og oplev en hurtig og pålidelig netværksforbindelse, der kan understøtte dine krav.

Køb det nu og oplev en forbedret netværksforbindelse af høj kvalitet!

Producent: LevelOne
Produkt nr: IEC-4002
EAN: 4015867188156
Varenummer: 1062598

På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage


Billigste fragt 0,00 kr.

1.554,- DKK
(1.243,20 ekskl. moms)

Gratis fragt

(Gælder op til 20 kg)

Læs mere her
1.554,- DKK
(1.243,20 ekskl. moms)
Producent: LevelOne
Produkt nr: IEC-4002
EAN: 4015867188156
Varenummer: 1062598

På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage


Billigste fragt 0,00 kr.

Gratis fragt

(Gælder op til 20 kg)

Læs mere her
Produktbeskrivelse LevelOne IEC-4002 - medieomsætter - 10Mb LAN, 100Mb LAN
Enhedstype Medieomsætter - RJ-45 / ST multimodus
Model Monterbar på DIN rail
Kabeltype 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataoverførselshastighed 100 Mbps
Dataforbindelsesprotokol 10Mb LAN, 100Mb LAN
Maks. overføringsafstand 2 km
Effekt DC 12 - 60 / 18 - 36 V
Dimensioner (B x D x H) 5.9 cm x 4.9 cm x 3.6 cm
Vægt 260 g

Produktdatablad

Enhedstype Medieomsætter
Model Monterbar på DIN rail
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataforbindelsesprotokol 10Mb LAN, 100Mb LAN
Dataoverførselshastighed 100 Mbps
Maks. overføringsafstand 2 km
Statusindikatorer Strøm, link/aktivitet
Egenskaber Auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), gem og send, halv dupleksmodus, fuld dupleksmodus, Link Fault Pass Through funktion(LFP)
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
Interface 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hun ¦ 1 x Ethernet 100Base-FX - ST multi-mode hun x 2
Overensstemmelsesstandarder EN55022 Klasse A, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, EN 61000-4-5, RoHS, EN 61000-4-8, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-32, IEC 60068-2-6, UL 508, REACH, FCC Part 15 B Class A, EN 50121-4
Strømenhed Ekstern strømforsyning
Nødvendig spænding DC 12 - 60 / 18 - 36 V
Strømforbrug ved drift 1.44 Watt
Bredde 5.9 cm
Dybde 4.9 cm
Højde 3.6 cm
Vægt 260 g
Min. driftstemperatur -40 °C
Maks. driftstemperatur 75 °C
Fugtighedsgrad ved brug 5 - 95 % (ikke-kondenserende)