Lenovo ThinkCentre neo 50s Gen 5
SFF Core i5 13400 2.5 GHz - 16 GB - SSD 512 GB - tysk
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorgeneration | 13th gen Intel® Core™ i5 |
| Processorserie | Intel® Core™ i5 |
| Processormodel | i5-13400 |
| Processorkerner | 10 |
| Processortråde | 16 |
| Processor boost frekvens | 4,6 GHz |
| Performance-kerner | 6 |
| Effektive kerner | 4 |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 4,6 GHz |
| Effektiv kerne maksimal turbofrekvens | 3,3 GHz |
| Basisfrekvens af performancekerne | 2,5 GHz |
| Basisfrekvens af effektiv kerne | 1,8 GHz |
| Processor-cache | 20 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
| Maksimal turbokraft | 148 W |
| Processor base power | 65 W |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 16 GB |
| Hukommelsesstik | 2x DIMM |
| Hukommelsesur hastighed | 4800 MHz |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Optisk drevtype | DVD±RW |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Ja |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Indbygget kortlæser | Ja |
Grafik
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| 4 | Intel |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel® UHD Graphics |
| On-board grafikkort, model | Intel UHD Graphics 730 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Mikrofonindgang | Ja |
| Linie ud | Ja |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Design
| Kabinettype | SFF |
| Farvenavn | Chassis: Black, Bezel: Grey |
| Volumen | 8,2 L |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Produktfarve | Sort |
Præstation
| Bundkort chipsæt | Intel B760 |
| Lydchip | Realtek ALC623-CG |
| Lydsystem | High definition lyd |
| Antal højttalere | 1 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Produkttype | PC |
Software
| Operativsystem installeret | Ingen |
Strømstyring
| Strømforsyning | 180 W |
| Strømforsyning indgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforsyningens indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
Godkendelser
| Certificering | TCO |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | TCO |
Vægt & størrelser
| Bredde | 92,5 mm |
| Dybde | 291,4 mm |
| Højde | 339,5 mm |
| Vægt | 4,2 kg |
Emballage indhold
| Mus inkluderet | Ja |
| Tilslutning til mus | Ledningsført |
| Tastatur inkluderet | Ja |
| Tilslutning til tastatur | Ledningsført |
Display
| Skærm inkluderet | Ingen |