Strong 4K UHD Box SRT420
Processor
| Processorproducent | Amlogic |
| Processorfrekvens | 2 GHz |
| Processorkerner | 4 |
| Processor arkitektur | Cortex-A35 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 2048 MB |
| Intern hukommelsestype | DDR4 |
Lagring
| Intern lagerkapacitet | 8 GB |
| Opbevaringsmedietype | eMMC |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
Grafik
| Grafikadapter | Mali-G31 |
Software
| Operativsystem installeret | Android |
| Version af operativsystem | 11 |
| Video-apps | Amazon Prime Video, Disney+, Netflix, YouTube |
| Understøttede videoformater | HEVC/H.265 |
Porte & Grænseflader
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Ethernet LAN | Ja |
| HDMI | Ja |
| Antal USB-porte | 2 |
| USB version | 2.0 |
| S/PDIF-udgang | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
Præstation
| Produktfarve | Sort |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Maksimal videoopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Understøttede videotilstande | 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 2160p |
Strømstyring
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 110 - 240 V |
| Frekvens for vekselstrømsadapter | 50/60 Hz |
| Indgangsstrøm til vekselstrømsadapter | Ja |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 12 V |
| Strømforbrug (maks.) | 7 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 70 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 122 mm |
| Dybde | 122 mm |
| Højde | 23 mm |
| Vægt | 170 g |
| Pakkebredde | 171 mm |
| Pakkedybde | 192 mm |
| Pakkehøjde | 62 mm |
| Pakkevægt | 580 g |
Emballage indhold
| Batterier til fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Antallet af batterier til fjernbetjeningen | 2 |
| Batteritype til fjernbetjening | AAA |
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | HDMI |