Optoma ZU820TST
DLP-projektor - 3D
Projektør
| Understøttede billedformater | 4:3, 16:10, 16:9 |
| Skærmstørrelse kompatibilitet | 1270 - 7620 mm (50 - 300") |
| Projiceringsafstand | 1,33 - 13,06 m |
| Projektor lysstyrke | 8800 LED-lumen; 7500 ANSI lumens |
| Projektionsteknologi | DLP |
| Projektor indbygget opløsning | WUXGA (1920x1200) |
| Kontrastforhold (typisk) | 3000000:1 |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Ensartethed | 95% |
| Trapezkorrektion, horisontal | -30 - 30° |
| Trapezkorrektion, vertikal | -30 - 30° |
Lyskilde
| Lyskilde type | Laser |
| Levetid for lyskilde | 30000 t |
Linsesystem
| Brændviddeområde | 18.72 - 29.59 mm |
| Zoom type | Automatisk |
| Zoomforhold | 1.6:1 |
| Throw-forhold | 1.25:1 ~ 2:1 |
| Horisontalt område for optisk linseforskydning | -25 - 25% |
| Vandret område for optisk linseforskydning | -55 - 55% |
Video
| 3D | Ja |
Porte & Grænseflader
| HDMI-version | 1.4a/2.0 |
| HDBaseT-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Antal USB 2.0 type-A-porte | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 2 |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Antal HDMI-porte | 3 |
| 3D-synkroniseringsport | Ja |
| DVI-port | Ingen |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Wi-Fi | Ingen |
Lagring
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Funktioner
| Støjniveau (økonomisk tilstand) | 34 dB |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Portugisisk, Russisk |
| Antal OSD sprog | 9 |
| Støjniveau | 36 dB |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP5X |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 20 W |
Design
| Markedspositionering | Præsentation |
| Produktfarve | Sort |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Slot til kabellås | Ja |
Display
| Indbygget skærm | Ingen |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (typisk) | 260 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 520 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 90 - 264 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Vægt & størrelser
| Bredde | 486 mm |
| Dybde | 432,5 mm |
| Højde | 176 mm |
| Vægt | 14 kg |
| Pakkevægt | 17,5 kg |
Logistik data
| Antal pr. pakke | 1 stk |