Optoma ZU720TST
DLP-projektor - kort kast - 3D
Projektør
| Understøttede billedformater | 4:3, 16:10, 16:9 |
| Smart projektor | Nej |
| Skærmstørrelse kompatibilitet | 50 - 300 |
| Projiceringsafstand | 0,81 - 6,13 m |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 1000000:1 |
| Projektor lysstyrke | 7000 ANSI lumens |
| Projektionsteknologi | DLP |
| Projektor indbygget opløsning | WUXGA (1920x1200) |
| Kontrastforhold (typisk) | 1100:1 |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Trapezkorrektion, vertikal | -30 - 30° |
| Trapezkorrektion, horisontal | -30 - 30° |
| Varmeafgivelse | 1790 BUT/t |
Lyskilde
| Lyskilde type | Laser |
| Levetid for lyskilde | 500 t |
Linsesystem
| Brændviddeområde | 11.11 - 14.16 mm |
| Zoom kapacitet | Ja |
| Zoom type | Automatisk |
| Zoomforhold | 1.26:1 |
| Throw-forhold | 0.75:1 - 0.95:1 |
| Horisontalt område for optisk linseforskydning | -15 - 15% |
| Vandret område for optisk linseforskydning | -50 - 50% |
Video
| Full HD | Ja |
| 3D | Ja |
Porte & Grænseflader
| HDMI- stiktype | Fuld størrelse |
| HDMI-version | 1.4a/2.0 |
| HDBaseT-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 2.0 Type-B porte | Ja |
| Seriel grænsefladetype | RS-232C |
| Pc lydindgang | Ja |
| PC-lydudgang | Ja |
| Antal VGA-porte (D-sub) | Ja |
| Antal HDMI-porte | 3 |
| DVI-port | Nej |
| AC (strøm) indgang | Ja |
Netværk
| Smart TV | Nej |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
| Wi-Fi | Nej |
Lagring
| Indbygget kortlæser | Nej |
Funktioner
| Interaktiv | Nej |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Arabisk, Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Tjekkisk, Dansk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Farsi, Fransk, Græsk, Indonesisk, Italiensk, Japansk, Norsk, Polsk, Portugisisk, Rumænsk, Russisk, Svensk, Tyrkisk, Vietnamesisk |
| Antal OSD sprog | 23 |
| Støjniveau | 27 dB |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Udgangseffekt (RMS) | 20 W |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
Design
| Markedspositionering | Præsentation |
| Produkttype | Projektor med kort projiceringsafstand |
| Produktfarve | Sort |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Slot til kabellås | Ja |
Display
| Indbygget skærm | Nej |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (typisk) | 320 W |
| Strømforbrug (standby) | 0.5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 510 W |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 85% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 484 mm |
| Dybde | 178.5 mm |
| Højde | 376 mm |
| Vægt | 12.9 kg |
| Pakkevægt | 16.5 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85286200 |