Optoma ZH606e
DLP-projektor - 3D
Projektør
| Understøttede billedformater | 4:3, 16:10, 16:9 |
| Skærmstørrelse kompatibilitet | 777,2 - 7647,9 mm (30.6 - 301.1") |
| Projiceringsafstand | 1,3 - 8 m |
| Projektor lysstyrke | 6300 ANSI lumens |
| Projektionsteknologi | DLP |
| Projektor indbygget opløsning | 1080p (1920x1080) |
| Kontrastforhold (typisk) | 300000:1 |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Antal farver | 1.073 milliarder farver |
| Ensartethed | 85% |
| Vertikalt scanningsområde | 24 - 85 Hz |
| Horisontal scanningsområde | 15,375 - 91,146 kHz |
| Trapezkorrektion, horisontal | -30 - 30° |
| Trapezkorrektion, vertikal | -30 - 30° |
| Varmeafgivelse | 1589 BUT/t |
Lyskilde
| Lyskilde type | Laser |
| Levetid for lyskilde | 30000 t |
Linsesystem
| Fokus | Vejledning |
| Brændviddeområde | 17.63 - 27.9 mm |
| Zoom kapacitet | Ja |
| Zoom type | Vejledning |
| Zoomforhold | 1.6:1 |
| Throw-forhold | 1.2:1 - 1.92:1 |
| Horisontalt område for optisk linseforskydning | 0 - 0% |
| Vandret område for optisk linseforskydning | -106 - 127% |
| Forskydning | 106% |
Video
| Format til analogt signal | NTSC J, NTSC M, PAL B, PAL D, PAL G, PAL H, PAL I, PAL M, PAL N, SECAM B, SECAM D, SECAM G, SECAM K, SECAM K1, SECAM L |
| Full HD | Ja |
| 3D | Ja |
| Understøttede 3D-formater | Rammeemballage, Side om side |
| Understøttede videotilstande | 576i, 720p, 1080i, 1080p, 2160p |
Porte & Grænseflader
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal af S-video-indgange | 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Mikrofonindgang | Ja |
| Seriel grænsefladetype | RJ-45 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 3 |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| DVI-port | Ingen |
| Mobile High-Definition Link (MHL) | Ja |
| DC-in-stik | Ja |
Netværk
| Smart TV | Ingen |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Wi-Fi | Ingen |
Lagring
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Funktioner
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Arabisk, Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Tjekkisk, Dansk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Farsi, Finsk, Græsk, Ungarsk, Indonesisk, Italiensk, Japansk, Norsk, Polsk, Portugisisk, Rumænsk, Russisk, Svensk, Tyrkisk, Vietnamesisk |
| Støjniveau | 32 dB |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 20 W |
Design
| Markedspositionering | Præsentation |
| Produkttype | Standard-kast projektor |
| Produktfarve | Hvid |
| Placering | Desktop |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
Display
| Indbygget skærm | Ingen |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 466 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Vægt & størrelser
| Bredde | 374 mm |
| Dybde | 302 mm |
| Højde | 117 mm |
| Vægt | 5,6 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85286200 |