Acer PL2530i - DLP-projektor - bærbar - 3D
Projektør
| Understøttede billedformater | 4:3, 16:9 |
| Smart projektor | Ingen |
| Projiceringsafstand | 1 - 7,4 m |
| Projektor lysstyrke | 5000 LED-lumen; 5000 ANSI lumens |
| Projektionsteknologi | DLP |
| Projektor indbygget opløsning | 1080p (1920x1080) |
| Kontrastforhold (typisk) | 50000:1 |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Ensartethed | 75% |
| Horisontal scanningsområde | 15 - 135 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 24 - 120 Hz |
| Trapezkorrektion, vertikal | -40 - 40° |
Lyskilde
| Lyskilde type | Laser |
| Levetid for lyskilde | 20000 t |
| Levetid for lyskilde (økonomisk tilstand) | 30000 t |
| Lampeeffekt | 66 W |
| Antal lamper | 1 Lampe( r) |
Linsesystem
| Fokus | Vejledning |
| Brændviddeområde | 16.9 - 21.61 mm |
| Blændeområde (F-F) | 2,4 - 2,78 |
| Zoom kapacitet | Ja |
| Zoom type | Vejledning |
| Zoomforhold | 1.3:1 |
| Forskydning | 132% |
Video
| Format til analogt signal | NTSC, PAL, SECAM |
| System for digitalt signalformat | HDTV |
| Full HD | Ja |
| Understøttede grafikopløsninger | 1920 x 1080 (HD 1080), 3840 x 2160 |
Porte & Grænseflader
| HDMI- stiktype | Fuld størrelse |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal USB 2.0 type-A-porte | 3 |
| Lyd (L, R) indgang | 1 |
| Lyd (L, R) udgang | 1 |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| Pc lydindgang | Ja |
| PC-lydudgang | Ja |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Antal HDMI-porte | 2 |
Funktioner
| Projiceringstilstande | Loft, Front, Bagside |
| Støjniveau | 26 dB |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Udgangseffekt (RMS) | 15 W |
| Antal indbyggede højttalere | 1 |
Design
| Produkttype | Standard-kast projektor |
| Produktfarve | Hvid |
Display
| Indbygget skærm | Ingen |
| Skærm diagonal | 7,62 m (300") |
| Farvedybde | 30 Bit |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (typisk) | 210 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 120 - 230 V |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 286 mm |
| Dybde | 216 mm |
| Højde | 115,5 mm |
| Vægt | 2,9 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, HDMI, Strøm |
| Brugervejledning | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Bæretaske | Ja |
Logistik data
| Antal pr. pakke | 1 stk |