BenQ MW560
DLP-projektor - bærbar - 3D
Projektør
| Smart projektor | Nej |
| Skærmstørrelse kompatibilitet | 60 - 150 |
| Projektor lysstyrke | 4000 ANSI lumens |
| Projektionsteknologi | DLP |
| Projektor indbygget opløsning | WXGA (1280x800) |
| Kontrastforhold (typisk) | 20000:1 |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Horisontal scanningsområde | 15 - 102 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 23 - 120 Hz |
| Matrix størrelse | 0.7" |
| Trapezkorrektion, vertikal | -40 - 40° |
Lyskilde
| Lyskilde type | Lampe |
| Levetid for lyskilde | 100 t |
| Levetid for lyskilde (økonomisk tilstand) | 166.67 t |
Linsesystem
| Brændviddeområde | 22 - 24.1 mm |
| Blændeområde (F-F) | 2,56 - 2,68 |
| Zoom kapacitet | Ja |
| Zoomforhold | 1.1:1 |
| Throw-forhold | 1.55~1.7:1 |
| Forskydning | 100% |
Video
| Format til analogt signal | NTSC, PAL, SECAM |
| Full HD | Nej |
| 3D | Ja |
| Farvetilstande for video | Præsentation, sRGB |
| Understøttede videotilstande | 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p |
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 480 (VGA), 1920 x 1200 (WUXGA) |
Porte & Grænseflader
| HDMI- stiktype | Fuld størrelse |
| Antal af S-video-indgange | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | Ja |
| Mini-USB 2.0 porte, antal | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
| Mikrofonindgang | Ja |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| Indgang til pc'en (D-Sub) | Ja |
| Antal VGA-porte (D-sub) | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| Sammensat videoindgang | Ja |
| DVI-port | Nej |
| AC (strøm) indgang | Ja |
Netværk
| Smart TV | Nej |
| Ethernet LAN | Nej |
| Wi-Fi | Nej |
Lagring
| Indbygget kortlæser | Nej |
Funktioner
| Støjniveau (økonomisk tilstand) | 29 dB |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Arabisk, Bulgarisk, Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Kroatisk, Tjekkisk, Dansk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Finsk, Fransk, Græsk, Hindi, Ungarsk, Italiensk, Japansk, Koreansk, Polsk, Portugisisk, Rumænsk, Russisk, Svensk, Thai, Tyrkisk, Vietnamesisk |
| Antal OSD sprog | 30 |
| Støjniveau | 34 dB |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | Ja |
| Udgangseffekt (RMS) | 10 W |
Design
| Markedspositionering | Præsentation |
| Produkttype | Standard-kast projektor |
| Produktfarve | Hvid |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Slot til kabellås | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (typisk) | 260 W |
| Strømforbrug (standby) | 0.5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 280 W |
| Strømforbrug (økonomi tilstand) | 215 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 296 mm |
| Dybde | 221 mm |
| Højde | 120 mm |
| Vægt | 2.3 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Fjernbetjeningstype | IR |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, VGA |