TomTom RIDER 500
GPS navigator
GPS type
| Marine (kortplottere, ekkolod) | Ingen |
| Sport (fitness, løb) | Ingen |
| Udendørs (vandring, trekking) | Ingen |
| Geocaching (GPS stash hunt) | Ingen |
| Automatisk | Ja |
| Luftfart | Ingen |
| Cykel | Ingen |
| Lastbil | Ingen |
| Autocamper/campingvogn | Ingen |
| Motorcykel | Ingen |
| Golf | Ingen |
Navigation
| Live Traffic Message Channel (TMC) | Ingen |
| Understøttelse af sprog | CAT, Tjekkisk, Dansk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Finsk, Fransk, Græsk, Ungarsk, Italiensk, LAT, Litauisk, Norsk, Polsk, Portugisisk, Slovakisk, Slovensk, Svensk, Tyrkisk, Bulgarisk, Estisk |
| Talte sprog | - Afrikaans - Arabic - Australian English - Bulgarian - Catalan - Croatian - Danish - Dutch - Dutch Belgium - Finnish - French - German - Greek - Hungarian - Irish English - Italian - Lithuanian - New Zealand English - Norwegian - Polish - Portuguese - Portuguese Brazil - Serbian - Slovenian - Spanish - Spanish (Latin American) - Spanish Argentina/Latin - Spanish Chile - Swedish - Turkish - UK English - US English |
Kort
| Kort inkluderet | Ja |
| Livslang kortopdateringer | Ja |
| Kort dækning | Hele Europa |
Display
| Skærm diagonal | 10,9 cm (4.3") |
| Berøringsskærm | Ja |
| Skærmopløsning | 480 x 272 pixel |
| Baggrundsbelysning | Ja |
Hukommelse
| Intern lagerkapacitet | 16 GB |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
Præstation
| Tekst-til-tale-besked læser | Ja |
Design
| Formfaktor | Fastgjort |
| Produktfarve | Sort |
| Vandafvisende | Ja |
Porte & Grænseflader
| USB-tilslutning | Ja |
| Antal micro-USB 2.0-porte | 1 |
Strømstyring
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Strømkilde type | Batteri |
| Batterilevetid (maks.) | 6 t |
Vægt & størrelser
| Vægt | 280 g |
| Bredde | 136,8 mm |
| Dybde | 30,5 mm |
| Højde | 88,4 mm |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB |
| Emballageindhold | Rider 500, //webassets.tomtom.com/otf/images/media/9C78AA21-8C03-4B66-9D49E0A158AF6888 Motorcycle Mount, //webassets.tomtom.com/otf/images/media/8D92EF29-EBBC-4E01-87DBA84F6DE83A20 RAM mount, //webassets.tomtom.com/otf/images/media/F1D1A8B7-941D-456A-94B7BC4805F37244 USB Cable, //webassets.tomtom.com/otf/images/media/87B665CF-F16B-46CC-A5649EB93FB723F0 Power Cable, //webassets.tomtom.com/otf/images/media/F5496F7E-E2C4-4A70-B6FA958C9F9FFEB8 Documentation, //webassets.tomtom.com/otf/images/media/44515AFB-61EA-4C1A-B7E75B164F12A745 |