Garmin vívoactive 6
lunar gold anodiseret aluminium - smart ur med bånd - knogle - 8 GB
Display
| Skærm diagonal | 3,05 cm (1.2") |
| Skærmteknologi | AMOLED |
| Farveskærm | Ja |
| Skærmtype | Digital |
| Skærmopløsning | 390 x 390 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
| Urets glastype | Corning Gorilla Glass 3 |
Præstation
| Flash-hukommelse | 8 GB |
Design
| Armbånd, materiale | Silikone |
| Båndstørrelse | One size |
| Linse, materiale | Glas |
| Form | Rund |
| Håndled størrelsesområde | 125 - 190 mm |
| Markedspositionering | Sportsur |
| Urkassens størrelse | 42 mm |
| Foreslået køn | Unisex |
| Spænde farve | Hvid |
| Urkassens farve | Hvid |
| Urkassens materiale | Aluminium, Polymer |
| Bånd, farve | Hvid |
| Beskyttelsesfunktioner | Vandtæt |
| Vandtæthed | 5 ATM |
Funktioner
| Pulsmåler | Ja |
| Hjertemåler sensortype | Optisk |
| Blodiltsensor | Ja |
| Kørt distance | Ja |
| Kalorieforbrænding | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Aktivitetstracker | Ja |
| Personlige mål | Ja |
| Søvnkvalitet | Ja |
| Timer | Ja |
| Sensor for omgivende lys | Ja |
| Hjerteslag dataoverførsel | Bluetooth/ANT+ |
| Kalorieoptælling baseret på hjerteslag | Ja |
| Find min telefonfunktion | Ja |
| Elektronisk kompas | Ja |
| Musikkontrol | Ja |
| Anbefalet aktivitet | Cykling, Golf, Roning, Løb, Stå på ski, Svømning |
| Overvågning af aktivitet | Ja |
| Stopur | Ja |
| Indbygget afstandsmåler | Ja |
| Smart notifikationer | Ja |
| Avanceret træning | Ja |
| Vækkeur | Ja |
| Vejrudsigt | Ja |
| Kalender | Ja |
| Højdemåler barometer | Ja |
| Termometer | Ja |
Netværk
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Generering af mobilnetværk | Ikke understøttet |
| ANT+ aktiveret | Ja |
| GPS (satellit) | Ja |
| BeiDou | Ja |
| GLONASS | Ja |
| Galileo | Ja |
| Quasi-Zenith Satellitsystem (QZSS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Bluetooth | Ja |
| USB-port | Ingen |
| Wi-Fi | Ja |
| Tilslutning af hovedtelefoner | Bluetooth |
Strømstyring
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batterilevetid (maks.) | 264 t |
| Batterilevetid | 11 dage |
| Batterilevetid (GPS-tilstand) | 21 t |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Software
| Kompatible operativsystemer | iOS, Android |
Vægt & størrelser
| Bredde | 42,2 mm |
| Dybde | 42,2 mm |
| Tykkelse | 1,11 cm |
| Vægt | 23 g |
| Båndets vægt | 13 g |
| Bånd, bredde | 2 cm |
| Dimensioner (BxDxH) | 42,2 x 42,2 x 11,1 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 66 mm |
| Pakkedybde | 146 mm |
| Pakkehøjde | 70 mm |
| Pakkevægt | 120 g |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
| Oplader | Ja |
