Epson WorkForce Pro WF-C5890DWF BAM
multifunktionsprinter - farve
Printhastighed
| Duplex udskrivningstilstand | Automatisk |
| Udskrivningsteknologi | Inkjet |
| Udskrivning | Farveudskrivning |
| Duplex udskrivning | Ja |
| Maksimal opløsning | 4800 x 1200 dpi |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 16 sider pr. minut |
| Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 16 sider pr. minut |
| Udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734) mono | 25 ipm |
| Udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734) farve | 25 ipm |
| Tid til første side (sort, normal) | 4,8 sek./side |
| Tid til første side (farve, normal) | 5,3 sek./side |
Kopiering
| Kopiering | Farvekopiering |
| Maksimal kopiopløsning | 600 x 1200 dpi |
| Maksimalt antal kopier | 999 Kopier |
| Ændre størrelse på kopimaskine | 25 - 400% |
Scanning
| Scanning | Farvescanning |
| Optisk scanningsopløsning | 1200 x 1200 dpi |
| Maksimal scanningsopløsning | 1200 x 2400 dpi |
| Scanningsteknologi | CIS |
| Scan til | E-mail, FTP, Network folder, PC, USB |
| Understøttede billedformater | JPEG, TIFF |
| Understøttede dokumentformater |
Fax
| Fax | Farvefax |
| Modemhastighed | 33,6 Kbit/s |
| Fax-hukommelse | 550 Sider |
| Fejlkorrektionstilstand (ECM) | Ja |
Funktioner
| Anbefalet arbejdscyklus | 250 - 5000 sider pr. måned |
| Maksimal driftscyklus | 75000 sider pr. måned |
| Duplex-funktioner | Udskriv |
| Antal printpatroner | 4 |
| Udskrivning af farver | Sort, Blå, Magenta, Gul |
Kapacitet for input & output
| Automatisk dokumentføder (ADF) | Ja |
Papirhåndtering
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A4 |
| Medietyper til papirbakke | Almindeligt papir, Genbrugspapir |
| ISO A-serie, størrelser (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| ISO B-serie, størrelser (B0...B9) | B5, B6 |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse | Direktør, Legal, Brev |
| Medievægt på papirbakke | 64 - 160 g/m² |
Porte & Grænseflader
| Direkte udskrivning | Ja |
| USB-port | Ja |
| USB-stik | USB Type-A |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Administrationsprotokoller | HTTP, DHCP, BOOTP, APIPA, DDNS, mDNS, SNTP, SLP, WSD, LLTD, SMTP, POP3, IEEE 802.1X, ARP, GARP, ICMP, IGMP, DCHP, HTTPS, XMPP, LDAP, LDAPS, SNMP 1.0, SNMP 2.0c, SNMP 3.0, SNMP Trap |
| Mobile udskrivningsteknologier | Apple AirPrint, Epson Connect, Google Cloud Print |
Design
| Produktfarve | Sort, Hvid |
| Markedspositionering | Forretning |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærm | LCD |
| Kontroltype | Berøring |
| Farveskærm | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug ( gennemsnitlig drift ) | 27 W |
| Strømforbrug (klar) | 11,7 W |
| Strømforbrug (dvale) | 1,2 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,2 W |
| Energy Star-typisk elektricitetsforbrug (TEC) | 0,18 kWh/uge |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 425 mm |
| Dybde | 535 mm |
| Højde | 357 mm |
| Vægt | 18,7 kg |