Zyxel SFP-LX-10-D Compatible
Præstation
| SFP modtagertype | Fiberoptisk |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1000 Mbit/s |
| Grænsefladetype | SFP |
| Enkelttilstand fiber (SMF) understøttet | Ja |
| Multitilstand fiber (MMF) understøttet | Ingen |
| Fiber optisk strømstik | LC |
| Fiber kabeldiametre understøttes (kerne/beklædning) | 9/125 µm |
| SFP transceiver standard | LX |
| Maksimal overførselsafstand | 10000 m |
| Maksimum overførselsafstand (enkelt tilstand) | 10000 m |
| Bølgelængde | 1310 nm |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Kabelteknologi | 10/100/1000 |
| Duplex system | Fuld |
| Digital diagnose overvågning (DDM) | Ja |
| Fiberkanal porte | 1 |
Funktioner
| Formfaktor | SFP |
| Plug and play | Ja |
| Nem at installere | Ja |
| Mærke kompatibilitet | Zyxel |
| Kompatible produkter | Zyxel SFP-LX-10-D |
Godkendelser
| Certificering | MSA |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 85% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 12 mm |
| Dybde | 56 mm |
| Højde | 8,5 mm |
| Vægt | 10 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 60 mm |
| Pakkedybde | 100 mm |
| Pakkehøjde | 30 mm |
| Pakkevægt | 20 g |
| Pakketype | Vinduesboks |