SFP 850nm, MMF, 550m, LC
Præstation
| SFP modtagertype | Fiberoptisk |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1000 Mbit/s |
| Grænsefladetype | SFP |
| Enkelttilstand fiber (SMF) understøttet | Ingen |
| Multitilstand fiber (MMF) understøttet | Ja |
| Fiber optisk strømstik | LC |
| SFP transceiver standard | SX |
| Maksimal overførselsafstand | 550 m |
| Bølgelængde | 850 nm |
| Duplex system | Fuld |
| Digital diagnose overvågning (DDM) | Ja |
| Fiberkanal porte | 1 |
Funktioner
| Plug and play | Ja |
| Nem at installere | Ja |
| Kompatible produkter | Cisco CATALYST |
Godkendelser
| Certificering | MSA |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -45 - 75 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 85% |
Vægt & størrelser
| Vægt | 30 g |
Emballeringsdata
| Pakkevægt | 40 g |
| Pakketype | Vinduesboks |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85369010 |