Cisco GLC-LH-SMD Compatible
Præstation
| SFP modtagertype | Fiberoptisk |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1000 Mbit/s |
| Grænsefladetype | SFP |
| Enkelttilstand fiber (SMF) understøttet | Ja |
| Multitilstand fiber (MMF) understøttet | Ingen |
| Fiber optisk strømstik | LC |
| SFP transceiver standard | LX |
| Maksimal overførselsafstand | 20000 m |
| Bølgelængde | 1310 nm |
| Kabelteknologi | 10/100/1000 |
| Duplex system | Fuld |
| Digital diagnose overvågning (DDM) | Ja |
| Fiberkanal porte | 1 |
Funktioner
| Plug and play | Ja |
| Nem at installere | Ja |
| Mærke kompatibilitet | Cisco |
| Kompatible produkter | Cisco GLC-LH-SMD= |
Godkendelser
| Certificering | MSA |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -45 - 75 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 85% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 12 mm |
| Dybde | 57 mm |
| Højde | 11 mm |
| Vægt | 10 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 107 mm |
| Pakkedybde | 65 mm |
| Pakkehøjde | 24 mm |
| Pakkevægt | 36 g |
| Pakketype | Vinduesboks |