SFP Tx1310/Rx1550, SMF, 10 km
Præstation
| SFP modtagertype | Fiberoptisk |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1000 Mbit/s |
| Grænsefladetype | SFP |
| Enkelttilstand fiber (SMF) understøttet | Ja |
| Multitilstand fiber (MMF) understøttet | Ingen |
| Fiber optisk strømstik | LC |
| Maksimal overførselsafstand | 10000 m |
| Maksimum overførselsafstand (enkelt tilstand) | 10000 m |
| Tx bølgelængde (min) | 1310 nm |
| Rx bølgelængde (min) | 1550 nm |
| Duplex system | Fuld |
| Digital diagnose overvågning (DDM) | Ja |
| Fiberkanal porte | 1 |
Funktioner
| Formfaktor | SFP |
| Plug and play | Ja |
| Nem at installere | Ja |
| Mærke kompatibilitet | Planet |
| Kompatible produkter | MGB-TLA10 |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | MSA |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -45 - 75 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 85% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 14 mm |
| Dybde | 56 mm |
| Højde | 10 mm |
| Vægt | 30 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 106 mm |
| Pakkedybde | 68 mm |
| Pakkehøjde | 23 mm |
| Pakkevægt | 38 g |
| Pakketype | Vinduesboks |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85369010 |
| Oprindelsesland | Kina |