Generic SFP-1000baseT-100M
Præstation
| SFP modtagertype | Kobber |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1000 Mbit/s |
| Grænsefladetype | SFP |
| Enkelttilstand fiber (SMF) understøttet | Ingen |
| Multitilstand fiber (MMF) understøttet | Ingen |
| Maksimal overførselsafstand | 100 m |
| Kabelteknologi | 10/100/1000 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Funktioner
| Produktfarve | Aluminium |
| Formfaktor | SFP |
| Plug and play | Ja |
| Nem at installere | Ja |
| Kompatible produkter | Generic G-ST1 |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | MSA |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 85% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 12 mm |
| Dybde | 56 mm |
| Højde | 10 mm |
| Vægt | 30 g |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 1 stk |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 60 mm |
| Pakkedybde | 100 mm |
| Pakkehøjde | 30 mm |
| Pakkevægt | 40 g |
| Pakketype | Vinduesboks |
Logistik data
| Garantiperiode | 3 År |