Sonicwall Firewall
8x LAN porte - Desktop - 1x USB 3.2 Type-A
Præstation
| Kompatible operativsystemer | SonicOS 8 |
| Varmeafgivelse | 57,93 BTU/t |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 8 |
| Antal SFP + modulslots | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Port til konsol | Micro-USB |
Andre funktioner
| Firewall gennemløb | 4500,0 Mbit/s |
Dataoverførsel
| Trusselsbeskyttelseskapacitet | 2200,0 Mbit/s |
| IPS/IDS gennemløb | 2500,0 Mbit/s |
| 2,3 Gbps; 60000 | |
| SSL inspektionsgennemløb | 750 Mbit/s |
| IPSec VPN gennemløb | 2,2 Gbit/sek. |
| Maksimale firewall forbindelser pr. sekund | 20000 |
| Maksimale forbindelser (SPI) | 1400000 |
| Maksimale forbindelser (DPI) | 500000 |
Netværk
| Antal VPN-tunneler | 250 |
| Antal VLAN'er | 256 |
| Antal brugere | 2500 bruger(e) |
Design
| Formfaktor | Desktop |
Strømstyring
| Strømforsyning | 60 W |
| Strømforbrug (maks.) | 16,99 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50-60 Hz |
Vægt & størrelser
| Bredde | 190 mm |
| Dybde | 130 mm |
| Højde | 35,0 mm |
| Vægt | 970,00 g |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
Godkendelser
| Certificering | FCC Class B, ICES Class B, CE (EMC, LVD, RoHS), UL, cUL, Mexico DGN Notice by UL, ANATEL, WEEE, REACH, SCIP, RCM, MIC Terminal, VCCI Class B, KCC/MSIP, BSMI, MTCTE/TEC, CB |