Middle Atlantic Trim-Head Hardware HW500
skruesæt
Funktioner
| Type | Rack screws |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Stål |
| Certificering | Greenguard |
Vægt & størrelser
| Højde | 19 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 88,9 mm |
| Pakkedybde | 152,4 mm |
| Pakkehøjde | 88,9 mm |
| Pakkevægt | 2,18 kg |
Emballage indhold
| Skruer inkluderet | Ja |
| Antal skruer | 500 |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | RoHS |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85389099 |
Standard 3/4" long rack screws with 10-32 threads feature self-guiding pilot points. HW Series trim-head screws feature a classic appearance. Includes factory-installed nylon washer.