Xiaomi AX3000T
trådløs router - Wi-Fi 6, NFC - desktop
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 2402 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) | 574 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) | 2402 Mbit/s |
| Antal kanaler | 2 kanaler |
| Modulation | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, 1024-QAM, BPSK, CCK, DBPSK, DQPSK, DSSS, OFDM, QPSK |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
Administrationsfunktioner
| Knap til nulstilling | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | SSID, WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA3-PSK |
Protokoller
| Administrationsprotokoller | Web, Mi Home/Xiaomi Home App (Android, iOS) |
Design
| Produktfarve | Hvid |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Indikatorlampe | Ja |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Produkttype | Bordplade router |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Antenne inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
Antenne
| Antennedesign | Ekstern |
| Antenne type | 2x2 |
| Antenner, antal | 4 |
Funktioner
| Plug and play | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
Vægt & størrelser
| Højde | 208,8 mm |
| Bredde | 225 mm |
| Dybde | 172 mm |