TP-Link Deco X60
Wi-Fi-system - Wi-Fi 6 - desktop
Design
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Strøm, Status |
| Antenne type | Intern |
| Antenner, antal | 4 |
| Knap til nulstilling | Ja |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) | 574 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) | 2402 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA2-PSK, WPA3, WPA, WPA2 |
| Antal gæstenetværk (5 GHz) | 1 |
| Antal gæstenetværk (2,4 GHz) | 1 |
| Point-to-point protocol over Ethernet (PPPoE) | Ja |
| Statisk IP | Ja |
| Dynamisk IP | Ja |
| Gæsteadgang | Ja |
| Dynamisk DNS (DDNS) | Ja |
Funktioner
| Båndstyring | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Portvideresendelse | Ja |
| Firewall sikkerhed | SPI |
| Stråleformning | Ja |
| DHCP-klient | Ja |
| DHCP-server | Ja |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android 4.4, Android 5.0, Android 6.0, Android 7.0, Android 8.0, Android 9.0, iOS, iOS 10.0, iOS 11.0, iOS 12, iOS 13, iOS 9.0 |
| Forældrekontrol | Ja |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Ethernet WAN | Ja |
| DC-in-stik | Ja |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Indgangsstrøm til vekselstrømsadapter | 0,8 A |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 12 V |
| Vekselstrømsadapterens udgangsstrøm | 1,5 A |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS, CE |
| Certificering | FCC, IC, NCC, BSMI, IDA, RCM, JPA, JRF, VCCI, KC |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 110 mm |
| Dybde | 110 mm |
| Højde | 114 mm |
Emballage indhold
| Antal produkter inkluderet | 2 stk |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Antal medfølgende enheder | 2 stk |
| Ethernet-kabel | Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 314 mm |
| Pakkedybde | 276,5 mm |
| Pakkehøjde | 125 mm |
| Pakkevægt | 2,22 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85171800 |