TP-Link Deco M4 (1-pack) WiFi5 Mesh Rounter AC1200
Design
| Produkttype | Mesh-router |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Strøm, Status |
| Antenne type | Intern |
| Antenner, antal | 2 |
| Knap til nulstilling | Ja |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 1167 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) | 300 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) | 867 Mbit/s |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA-PSK, WPA2-PSK |
| Antal gæstenetværk (5 GHz) | Ja |
| Antal gæstenetværk (2,4 GHz) | Ja |
| Dynamisk IP | Ja |
| Statisk IP | Ja |
| Dynamisk DNS (DDNS) | Ja |
| Gæsteadgang | Ja |
Funktioner
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Portvideresendelse | Ja |
| Firewall sikkerhed | SPI |
| Stråleformning | Ja |
| DHCP-klient | Ja |
| DHCP-server | Ja |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android 4.4, Android 5.0, Android 5.1, Android 6.0, Android 7.0, Android 7.1, Android 7.1.2, Android 8.0, Android 9.0, iOS 10.0, iOS 11.0, iOS 11.4, iOS 12, iOS 13, iOS 9.0, iOS 9.1, iOS 9.2, iOS 9.3 |
| Forældrekontrol | Ja |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| DC-in-stik | Ja |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 12 V |
| Vekselstrømsadapterens udgangsstrøm | 1,2 A |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS, CE |
| Certificering | FCC, IC, NCC, BSMI, IDA, RCM, JPA, JRF, VCCI, KC |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 90,7 mm |
| Dybde | 90,7 mm |
| Højde | 190 mm |
| Vægt | 360 g |
Emballage indhold
| Antal produkter inkluderet | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Antal medfølgende enheder | Ja |
| Ethernet-kabel | Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 225 mm |
| Pakkedybde | 241 mm |
| Pakkehøjde | 105 mm |
| Pakkevægt | 950 g |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85171800 |