Teltonika TRB500 5G Gateway
Design
| Produktfarve | Rustfrit stål |
| Kabinetmateriale | Aluminium |
| Monteringstype | DIN-skinne/vægmontering |
| LED-indikatorer | LAN, Strøm, Signalstyrke, Status |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP30 |
Funktioner
| Antenne type | Ekstern |
| Antennestik type | SMA |
| Antenner, antal | 4 |
| Tekstbeskeder (SMS) | Ja |
Præstation
| Kontrolpanel display | Nej |
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 1500 MHz |
| Intern hukommelse | 256 MB |
| Flashhukommelse | 512 MB |
Protokoller
| Understøttede netværksprotokoller | TCP, UDP, IPv4, IPv6, ICMP, NTP, DNS, HTTP, HTTPS, SMTP, SSL v3, TLS, PPP, PPPoE, SSH, DHCP, SNMP, MQTT, Wake on LAN (WOL) |
| Routing-protokoller | NHRP, BGP, EIGRP, OSPFv2, RIP-1, RIP-2 |
Netværk
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Dynamisk DNS (DDNS) | Ja |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
Sikkerhed
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| DoS angrebsforebyggelse | Ja |
| Firewall sikkerhed | Ja |
| Netværk adresse-oversættelse (NAT) | Ja |
Porte & Grænseflader
| SIM-korttype | MiniSIM |
| SIM-kort slot | Ja |
| Antal samtidige SIM-kort | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Syslog | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (maks.) | 6 W |
| DC indgangsspænding | 9 - 30 V |
Vægt & størrelser
| Dybde | 93,4 mm |
| Bredde | 100 mm |
| Højde | 30 mm |
| Vægt | 241 g |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45), Micro-USB |
| Hurtig start guide | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |