QNAP QMiro-201W
trådløs router - Wi-Fi 5, Bluetooth - desktop
WAN-forbindelse
| Ethernet WAN | Ja |
| DSL WAN | Ingen |
| SIM-kort slot | Ingen |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Ingen |
| WAN forbindelsestype | RJ-45 |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 1733 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) | 400 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) | 1733 Mbit/s |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Balance system | Ja |
| Antal VPN-tunneler | 30 |
Mobilt netværk
| 3G | Ingen |
| 4G | Ingen |
| 5G | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Hukommelseskortstik | Ingen |
| DC-in-stik | Ja |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Intelligent gitterteknologi | Ja |
| WPS trykknap | Ja |
| MU-MIMO-teknologi | Ja |
Sikkerhed
| Gæsteadgang | Ja |
Protokoller
| DHCP-klient | Ja |
| DHCP-server | Ja |
Design
| Produktfarve | Blå |
| Indikatorlampe | Ja |
| Produkttype | Bordplade router |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Godkendelser
| Certificering | JATE / CE / FCC / BSMI / NCC / IC / SRRC / VCCI / RCM |
Antenne
| Antennedesign | Intern |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 6 dBi |
| Antenner, antal | 4 |
Funktioner
| Indbygget processer | Ja |
| Processorproducent | Qualcomm |
| Processormodel | Qualcomm Atheros IPQ4019 |
| Processor arkitektur | ARM Cortex A7 |
| Processorfrekvens | 716,8 MHz |
| Processorkerner | 4 |
| Intern hukommelse | 512 MB |
| Flashhukommelse | 4096 MB |
| Bluetooth | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Udgangsspænding | 12 V |
| Strømforbrug (typisk) | 24 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Vægt | 440 g |
| Bredde | 100 mm |
| Højde | 68 mm |
| Dybde | 175,5 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 144 mm |
| Pakkedybde | 113 mm |
| Pakkehøjde | 233 mm |
| Pakkevægt | 1,11 kg |
| Pakketype | Kasse |
| Antal produkter inkluderet | 1 stk |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Garantiperiode | 2 År |
| Oprindelsesland | Kina |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 10 stk |