AVM FRITZ!Box 7530
trådløs router - DSL-modem - Wi-Fi 5 - desktop
WAN-forbindelse
| Ethernet WAN | Ja |
| DSL WAN | Ja |
| SIM-kort slot | Ingen |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Ingen |
| WAN forbindelsestype | RJ-45 |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 866 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) | 866 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) | 400 Mbit/s |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
Mobilt netværk
| 3G | Ingen |
| 4G | Ingen |
ADSL funktioner
| ADSL | Ja |
| VDSL | Ja |
| DSL specifikation | DSL router with firewall / NAT, DHCP server, DynDNS client, UPnP AV |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Antal RJ-11-porte | 1 |
| Hukommelseskortstik | Ingen |
| DC-in-stik | Ja |
Administrationsfunktioner
| MIMO | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA2, WPS |
| Firewall | Ja |
Protokoller
| DHCP-server | Ja |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Ja |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv6 |
Design
| Produktfarve | Sort, Rød, Hvid |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| LED-indikatorer | DSL, Strøm, WLAN |
| Produkttype | Bordplade router |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | DSL, LAN (RJ-45) |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
Antenne
| Antennedesign | Intern |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC |
| Strømforbrug (typisk) | 6 W |
Vægt & størrelser
| Højde | 37 mm |
| Dybde | 150 mm |
| Bredde | 208 mm |
Emballeringsdata
| Antal produkter inkluderet | 1 stk |