IOGEAR Ethernet-2-WiFi Universal Wireless Transmitter
bro - Wi-Fi - desktop
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Værtsgrænseflade | Micro-USB |
| Grænseflade | Ethernet |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal USB-porte | 1 |
| USB version | 2.0 |
Netværk
| Maksimal dataoverførselshastighed | 300 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3, IEEE 802.3u |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 10/100BaseT(X) |
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Understøttede WLAN-dataoverførselshastigheder | 1,2,5.5,6,9,11,12,18,24,36,48,54,300 Mbit/s |
| Modulation | 16-QAM, 64-QAM, BPSK, QPSK |
| Sikkerhedsalgoritmer | 64-bit WEP, 128-bit WEP, AES, TKIP, WPA, WPA2 |
| Båndbredde | 2,4 GHz |
| Maksimal driftstilstand | 180 m |
| Maksimal indendørs rækkevidde | 100 m |
| Maksimal udendørsinterval | 180 m |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Intern | Ingen |
| Antenne | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
Strømstyring
| Udgangsspænding | 5 V |
| Strømforbrug | 500 mA |
| USB-drevet | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 70 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 65 mm |
| Dybde | 19 mm |
| Højde | 25 mm |
| Vægt | 20 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 162 mm |
| Pakkedybde | 55 mm |
| Pakkehøjde | 230,1 mm |
| Pakkevægt | 260 g |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |