FRITZ REPEATER 1700 EDITION
Antenne
| Antennedesign | Intern |
| Antenne type | 2x2 |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 3568 Mbit/s |
| Frekvensbånd | 2.5 / 5 GHz |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11be, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA2, WPA3 |
| WPS trykknap | Ja |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
Funktioner
| Produkttype | Netværksgentager |
| Monteringstype | Væg |
| Produktfarve | Hvid |
Vægt & størrelser
| Bredde | 80 mm |
| Dybde | 37 mm |
| Højde | 80 mm |
| Vægt | 201 g |
Emballage indhold
| Emballageindhold | • FRITZ!Repeater 1700 • Slim-LAN-Kabel • Schutzkontakt-Adapter • Kurzanleitung |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 5 År |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkedybde | 92 mm |
| Pakketype | Kasse |
| Pakkebredde | 92 mm |
| Pakkehøjde | 92 mm |
| Pakkevægt | 259 g |