iiyama ProLite LH9875UHS-B2AG 98" Klasse (98" til at se) LED-bagbelyst LCD paneldisplay
4K - for digital skiltning
Display
| Paneltype | IPS |
| Skærm diagonal | 2,48 m (97.5") |
| Skærmteknologi | LED |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Skærmens lysstyrke | 500 cd/m² |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Responstid | 8 ms |
| Kontrastforhold (typisk) | 1200:1 |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,562 x 0,562 mm |
| Aktiv skærmområde (B x H) | 2159 x 1214 mm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 247,7 cm |
| Horisontal scanningsområde | 28 - 160 kHz |
| Tågehastighed | 25% |
| Oprindelig opdateringshastighed | 60 Hz |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 3 |
| HDMI-version | 2.0 |
| DVI-port | Ja |
| Antal DVI-I-porte | 1 |
| VGA (D-Sub) indgangsporte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPorts udgang | 1 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-porte | 2 |
| USB version | 2.0 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Lyd (L, R) indgang | 1 |
| Lyd (L, R) udgang | 1 |
| RS-232C | Ja |
| Fjernbetjening (IR) indgang | 1 |
| Fjernbetjening (IR) udgang | 1 |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| OPS modul slot | Ja |
| Audio Return Channel (ARC) | Ja |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 32 W |
Design
| Produktdesign | Digital fladpaneldisplay |
| Understøttet placering | Indendørs |
| Orientering | Horisontal/vertikal |
| Produktfarve | Sort |
| Skærm form | Flad |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 800 x 600 mm |
| Facet bredde (bund) | 2,33 cm |
| Facet bredde (side) | 2,3 cm |
| Facet bredde (øverste) | 2,33 cm |
| Farve på ramme | Black |
| Antirefleksskærm | Ja |
Præstation
| Formål | Universel |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Traditionelt kinesisk, Tjekkisk, Dansk, Tysk, Engelsk, Spansk, Finsk, Fransk, Italiensk, Japansk, Norsk, Hollandsk, Polsk, Russisk, Svensk |
| Antal OSD sprog | 15 |
| Driftstimer (timer/dage) | 24/7 |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 1.4/2.2 |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 50000 t |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 173 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,3 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 173 kWh |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Computersystem
| Computersystem | Ja |
| Indbygget processer | Ja |
| Processorproducent | ARM |
| Processorserie | ARM Cortex |
| Processor arkitektur | ARM Cortex-A73 |
| Processorkerner | 4 |
| Intern hukommelse | 4 GB |
| On-board grafikkort, model | ARM Mali-G52 |
| Intern lagerkapacitet | 32 GB |
| Operativsystem installeret | Android 11 |
Vægt & størrelser
| Skærmbredde | 2204,9 mm |
| Skærm, dybde | 1260,4 mm |
| Skærm, højde | 101,7 mm |
| Skærm, vægt | 77,8 kg |
| Bredde | 2204,9 mm |
| Dybde | 1260,4 mm |
| Højde | 101,7 mm |
| Vægt | 77,8 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 2360 mm |
| Pakkedybde | 1400 mm |
| Pakkehøjde | 280 mm |
| Pakkevægt | 102,6 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, HDMI, RS-232 |
| Monteringssæt | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Godkendelser
| Certificering | CB, CE, TÜV-Bauart, EAC, RoHS support, ErP, WEEE, REACH, UKCA |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
Logistik data
| Produkter pr. palle | 4 stk |
Tekniske detaljer
| Palle nettodybde | 156,6 cm |
| Afspilningsmedie | Y |
| Palle nettobredde | 2,36 m |
| Brugerkontrol | picture (brightness, contrast, sharpness, black level, tint, colour, noise reduction, gamma selection, colour temperature, colour control, over scan, picture reset), screen (H. position, V. position, clock, clock phase, zoom mode, custom zoom, auto adjust, screen reset), Audio (balance, treble, bass, volume, audio out, maximum volume, minimum volume, mute, audio source, audio reset, audio out sync, speaker setting), configuration 1 (switch on state, panel saving, RS232-routing, boot on source, WOL, configuration 1 reset, factory reset), Configuration 2 (OSD timeout, OSD H-Position, OSD V-position, rotation, information OSD, logo and animation, logo setting, animation setting, monitor ID, group ID, monitor information, DP version, DP monitors, HDMI version, configuration 2 reset), advanced option (IR control, power LED light, keyboard control, tiling, off timer, schedule, HDMI with one wire, HDMI with one wire power off, FailOver, language, OSD transparency, power saving, OPS PC settings, advanced option reset), Android settings (network & internet, apps & notifications, display, signage display, security, language & input, date & time, about device) |
| Bæredygtighedscertifikater | ErP |
| Palle nettohøjde | 114 cm |
| Compliance-certifikater | CB, CE, EAC, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, WEEE |
| Lydindgang (mini-jackstik) | Ja |
Andre funktioner
| Strømforsyningstype | Intern |
| Hurtig start guide | Ja |