iiyama ProLite LH4341UHS-B2 43" Klasse (42.5" til at se) LED-bagbelyst LCD paneldisplay
4K - for digital skiltning
Display
| Paneltype | IPS |
| Skærm diagonal | 108 cm (42.5") |
| Skærmteknologi | LCD |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Skærmens lysstyrke | 500 cd/m² |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Responstid | 8 ms |
| Kontrastforhold (typisk) | 1200:1 |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,245 x 0,245 mm |
| Aktiv skærmområde (B x H) | 941,2 x 529,4 mm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 108 cm |
| Tågehastighed | 1% |
| Oprindelig opdateringshastighed | 60 Hz |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 80 kHz |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 3 |
| DVI-port | Ja |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-porte | 1 |
| USB version | 2.0/3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Pc lydindgang | Ja |
| RS-232C | Ja |
| Fjernbetjening (IR) indgang | 1 |
| Fjernbetjening (IR) udgang | 1 |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 20 W |
Design
| Understøttet placering | Indendørs |
| Orientering | Horisontal/vertikal |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 200 x 200 mm |
| Facet bredde (bund) | 1,4 cm |
| Facet bredde (side) | 1,35 cm |
| Facet bredde (øverste) | 1,4 cm |
| Farve på ramme | Black |
Præstation
| Formål | Universel |
| Antal OSD sprog | 11 |
| OSD-sprog | Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk, Hollandsk, Russisk |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Driftstimer (timer/dage) | 24/7 |
| HDCP-version | 2.2 |
| HDCP | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 50000 t |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 107 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,4 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 107 kWh |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Computersystem
| Computersystem | Ja |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | V810 |
| Intern hukommelse | 2 GB |
| Intern lagerkapacitet | 16 GB |
| Operativsystem installeret | Android 8.0 |
Vægt & størrelser
| Skærmbredde | 968 mm |
| Skærm, dybde | 54 mm |
| Skærm, højde | 557,5 mm |
| Skærm, vægt | 8,9 kg |
| Bredde | 968 mm |
| Dybde | 54 mm |
| Højde | 557,5 mm |
| Vægt | 8,9 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1075 mm |
| Pakkedybde | 127 mm |
| Pakkehøjde | 683 mm |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, HDMI, RS-232 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Godkendelser
| Certificering | CB, CE, TÜV-Bauart, EAC, ErP, WEEE, REACH |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Ingen |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |
Tekniske detaljer
| Lydindgang (mini-jackstik) | Ja |
| Brugerkontrol | picture (picture format, colour temp., noise reduction, dynamic contrast, gamma, brightness, black level, contrast, colour, hue, sharpness, RGB range, reset), sound (treble, bass, balance, speaker, audio output, reset), general settings (language, clock, schedule, HDMI CEC link, HDMI modes, communication setting, screen (auto adjust, clock, phase, H. position, V. position, reset), auto power off, network standby, power management, auto signal detection, auto play, local KB lock, RC lock, monitor ID, LED, pixel shift, information, factory reset) |
| Compliance-certifikater | CB, CE, EAC, REACH, RoHS, TÜV mark, WEEE |
| Bæredygtighedscertifikater | ErP |
| Afspilningsmedie | Y |
Andre funktioner
| Strømforsyningstype | Intern |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Husmateriale | Metal |
| Hurtig start guide | Ja |