Samsung ViewFinity S8 S32D800UBU skærm - LED baglys - 32" - IPS - 5ms
UHD 3840x2160 ved 60Hz
Produktdatablad
Rengøringsspray til skærmen
1x
Samsung ViewFinity S8 S32D800UBU skærm - LED baglys - 32" - IPS - 5ms
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
Før
3.226,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
3.196,-
DKK
(2.556,80 ekskl. moms)
Skærm inkl. arm beslag
1x
Samsung ViewFinity S8 S32D800UBU skærm - LED baglys - 32" - IPS - 5ms
1x
Gear4U Monitor Arm for desk
=
3.356,-
DKK
(2.684,80 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 81,3 cm (32") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Vis lysstyrke (min.) | 280 cd/m² |
| Responstid | 5 ms |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega Infinity DCR |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Synlig størrelse, horisontal | 69,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 39,2 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 80 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| sRGB-dækning (typisk) | 99% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Hurtig opladning | Ja |
| Hurtig opladningsteknologi | Power Delivery |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Proffesionelle |
| Produktfarve | Sort |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Antal upstream-porte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| Antal USB type-C downstream-porte | 1 |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 90 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Indbygget KVM switch | Ja |
| KVM switch porte, antal | 2 |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
| Opladningsport type | USB Type-C |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 12 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -30 - 30° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -92 - 92° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -2 - 25° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 33 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 58 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 33 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 180 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 713,9 mm |
| Dybde (med stativ) | 220 mm |
| Højde (med stativ) | 585 mm |
| Vægt (med stativ) | 6,9 kg |
| Bredde (uden stativ) | 713,9 mm |
| Dybde (uden stativ) | 41,8 mm |
| Højde (uden stativ) | 424,7 mm |
| Vægt (uden stativ) | 4,5 kg |
Emballeringsdata
| Stativ type | HAS-stativ |
| Pakkebredde | 798 mm |
| Pakkedybde | 546 mm |
| Pakkehøjde | 160 mm |
| Pakkevægt | 8,9 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | HDMI, Strøm, USB Type-C |
| Strømkabellængde | 1,5 m |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | EPEAT Gold, TCO |
Andre funktioner
| Brandspecifikke teknologier | Eye Saver |
| Billede-for-billede (PbP) | Ja |
| Off Timer Plus | Ja |
| Adaptivt billede | Ja |
| Samsung Eye sparetilstand | Ja |
| Billedstørrelse | Y |
| Auto source switch+ | Ja |