iiyama ProLite XU2793HSU-B7 skærm - LED baglys - 27" - IPS - 1ms
Full HD 1920x1080 ved 75Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
1.409,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.379,-
DKK
(1.103,20 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | IPS |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Responstid | 1 ms |
| Svartid (MPRT) | 1 ms |
| Skærmoverflade | Mat |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1300:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 80000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 100 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,311 x 0,311 mm |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 110 kHz |
| Synlig størrelse, horisontal | 59,8 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,6 cm |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 110 kHz |
| Skærm diagonal (metrisk) | 68,6 cm |
| DDC/CI | Ja |
| Standard for farveskala | NTSC, sRGB |
| sRGB-dækning (typisk) | 96% |
| NTSC-dækning (typisk) | 72% |
Præstation
| AMD FreeSync | Ja |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 2.0 |
| Antal downstream-porte | 2 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| HDCP | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ingen |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | 4 - 22° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Tjekkisk, Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk, Hollandsk, Polsk, Russisk |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 21,6 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 17 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 250 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 611,5 mm |
| Dybde (med stativ) | 189 mm |
| Højde (med stativ) | 435 mm |
| Vægt (med stativ) | 3,8 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 688 mm |
| Pakkedybde | 125 mm |
| Pakkehøjde | 465 mm |
| Pakkevægt | 5,3 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, USB, HDMI |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ErP, TCO |
Andre funktioner
| Brugerkontrol | picture adjust (brightness, contrast, Eco, ACR, OD, MBR, AdaptiveSync), colour settings (i-Style colour, blue light reducer, colour temp., user preset), OSD (OSD H. position, OSD V. position, OSD rotate, OSD time), language, recall, miscellaneous (sharp and soft, video mode adjust, opening logo, RGB range, LED, display information), input select (source), audio setttings (volume, mute audio) |
| Emballageindhold | quick start guide, safety guide |
| Dybde | 189 mm |
| Vægt | 3,8 kg |
| Compliance-certifikater | CE, EAC, PSE, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, VCCI, WEEE |
| Kontrolpanel | Power, Menu, Adjustment/ Volume, Adjustment/ i-Style Colour, Input Select/ Exit |
| Bredde | 611,5 mm |
| Højde | 435 mm |