iiyama ProLite TF1015MC-B3 skærm - 10.1" - IPS - 29ms
WXGA 1280x800
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
3.330,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
3.300,-
DKK
(2.640,00 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 25,6 cm (10.1"); 25,6 cm (10.1") |
| Skærmopløsning | 1280 x 800 pixel; 1280 x 800 pixel |
| HD-type | HD; HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:10; 16:10 |
| Skærmteknologi | LED; LED |
| Paneltype | IPS; IPS |
| Berøringsskærm | Ja; Ja |
| Berøringsskærm teknologi | Projekteret kapacitivt systemet; Projekteret kapacitivt systemet |
| Berøringsteknologi | Multi-touch |
| Antal simultane touchpunkter | 10; 10 |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 500 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 500 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke | 500 cd/m²; 425 cd/m² |
| Responstid | 29 ms; 29 ms |
| Skærm form | Flad; Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 800:1; 800:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 75 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178°; 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178°; 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver; 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,1695 x 0,1695 mm; 0,1695 x 0,1695 mm |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 49,7 kHz; 30 - 49,7 kHz |
| Synlig størrelse, horisontal | 21,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 13,6 cm |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 49,7 kHz |
| Skærm diagonal (metrisk) | 25,7 cm; 25,7 cm |
| Overfladehårdhed | 7H; 7H |
| Maksimum billedhastighed | 75 fps |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Formål | Universel |
| Håndfladeafvisning | Ja |
Design
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Sort; Sort |
| Frontkantfarve | Sort |
| Glas tykkelse | 3,3 mm; 3,3 mm |
| Produktdesign | Interaktivt fladpanel |
| Orientering | Horisontal/vertikal |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| Antal upstream-porte | 1 |
| USB-berøringsporte | Ja |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| DVI-port | Ingen; Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1; 1 |
| Antal DisplayPorts | 1; 1 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| VGA (D-Sub) indgangsporte | 1 |
| USB-port | Ja |
| HDCP | Ja; Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja; Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja; Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm; 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja; Ja |
| Skærmvisning (OSD) | Ja; Ja |
| OSD-sprog | Forenklet kinesisk, Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk; Traditionelt kinesisk, Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk |
| Antal OSD sprog | 7; 7 |
| Plug and play | Ja; Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | C; C |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig; Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 6 kWh; 5,7 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 6 W; 6 W |
| Strømforbrug (standby) | 1,5 W; 0,7 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W; 0,3 W |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 12 V |
| Strømforsyningstype | Ekstern |
| Energieffektivitetsskala | A til G; A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 378636; 378636 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C; 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C; -20 - 60 °C |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 310 mm; 310 mm |
| Pakkedybde | 310 mm; 370 mm |
| Pakkehøjde | 160 mm; 160 mm |
| Pakkevægt | 2,7 kg; 2,7 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, USB, HDMI, DisplayPort; Vekselstrøm, DisplayPort, HDMI, USB |
| Fjernbetjening inkluderet | Ja; Ja |
| Hurtig start guide | Ja; Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 260,5 mm |
| Dybde (med stativ) | 39,5 mm |
| Højde (med stativ) | 183,5 mm |
| Vægt (med stativ) | 1,4 kg |
| Bredde (uden stativ) | 260,5 mm |
| Dybde (uden stativ) | 39,5 mm |
| Højde (uden stativ) | 183,5 mm |
| Vægt (uden stativ) | 2,7 kg |
| Skærmbredde | 260,5 mm |
| Skærm, dybde | 39,5 mm |
| Skærm, højde | 183,5 mm |
| Skærm, vægt | 1,4 kg |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ErP |
Andre funktioner
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP65; IP65 |
| Kompatible operativsystemer | All iiyama monitors are Plug & Play and compatible with Windows and Linux. For details regarding the supported OS for the touch models, please refer to the driver instruction file available in the downloads section. |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Bredde | 260,5 mm |
| Vægt | 1,4 kg |
| Emballageindhold | AC adapter, external control pad |
| Dybde | 39,5 mm |
| Brugerkontrol | picture (contrast, brightness, H-position, V-position, phase, clock, auto adjust), advanced (color temp, sharpness), OSD (timeout, position, H-position, V-position, touch switch), option (reset, language, source select, display mode, factory) |
| Lydudgang (mini jack) | 1; 1 |
| Antal USB-porte | 1; 1 |
| Aktiv skærmområde (B x H) | 216,96 x 135,6 mm; 216,96 x 135,6 mm |
| Understøttet placering | Indendørs; Indendørs |
| Compliance-certifikater | CE, cULus, EAC, REACH, RoHS, UKCA, WEEE |
| Højde | 183,5 mm |
| Kontrolpanel | Menu, Scroll up/ Brightness, Scroll down/ Contrast, Select, Power |
| Lysstyrke | 425 cd/m² |
| Touch method | stylus, finger, glove (latex) |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 50000 t; 50000 t |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1; 1 |
| Certificering | CB, CE, TÜV-Bauart, EAC, cULus; CB, CE, TÜV-Bauart, EAC, cULus |