iiyama ProLite T2755QSC-B1 skærm - LED baglys - 27" - IPS - 5ms
WQHD 2560x1440 ved 75Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
4.044,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
4.014,-
DKK
(3.211,20 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 pixel |
| HD-type | Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Berøringsskærm | Ja |
| Berøringsskærm teknologi | Projekteret kapacitivt systemet |
| Antal simultane touchpunkter | 10 |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 400 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 400 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke | 360 cd/m² |
| Responstid | 5 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 75 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,233 x 0,233 mm |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 100 kHz |
| Synlig størrelse, horisontal | 59,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,6 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 68,4 cm |
| Overfladehårdhed | 7H |
| Farvedybde | 8 Bit |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Håndfladeafvisning | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 2 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Sort |
| Frontkantfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal downstream-porte | 2 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB-berøringsporte | Ja |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| HDCP | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | 15 - 70° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk, Hollandsk, Polsk, Portugisisk, Russisk |
| Antal OSD sprog | 10 |
| Plug and play | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | D |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 17,2 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 35 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1858859 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 614 mm |
| Dybde (med stativ) | 49 mm |
| Højde (med stativ) | 364,5 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,8 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 710 mm |
| Pakkedybde | 130 mm |
| Pakkehøjde | 460 mm |
| Pakkevægt | 7,3 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, USB, HDMI |
| Hurtig start guide | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ErP |
Andre funktioner
| Kompatible operativsystemer | All iiyama monitors are Plug & Play and compatible with Windows and Linux. For details regarding the supported OS for the touch models, please refer to the driver instruction file available in the downloads section. |
| Positionsnøjagtighed | 2 mm |
| Dybde | 49 mm |
| Antal USB-porte | 2 |
| Brugerkontrol | Picture adjust (brightness, contrast, i-Style Colour, adv. contrast, ECO, OverDrive, X-Res technology), colour settings (gamma, RGB range, color temp.), image settings (video mode adjust, blue light reducer, sharp and soft), OSD (horizontal pos., vertical pos., OSD time, OSD background, language, display information), extra (reset, DDC/CI, signal select, volume, mute, opening logo, led, touch switch) |
| Emballageindhold | spiral tube |
| Lysstyrke | 360 cd/m² |
| Aktiv skærmområde (B x H) | 597 x 336 mm |
| Vægt | 5,8 kg |
| Compliance-certifikater | CE, cTUVus, EAC, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, WEEE |
| Kontrolpanel | Press/enter, right/volume, left/eco/exit, up/signal select, down, power |
| Bredde | 614 mm |
| Touch method | stylus, finger, glove (latex) |
| Højde | 364,5 mm |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 50000 t |
| Certificering | CE, TÜV-Bauart, EAC, RoHS support, ErP, WEEE, REACH, UKCA |