iiyama ProLite B1980S-W1 skærm - LED baglys - 19" - TN - 3ms
1280x1024 ved 75Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
1.890,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.860,-
DKK
(1.488,00 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 48,3 cm (19") |
| Skærmopløsning | 1280 x 1024 pixel |
| HD-type | SVGA |
| Naturligt aspektforhold | 5:4 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | TN |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Responstid | 3 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 12000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 75 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 170° |
| Synsvinkel, vertikal | 160° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,294 x 0,294 mm |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 80 kHz |
| Synlig størrelse, horisontal | 37,6 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 30,1 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 48 cm |
| sRGB-dækning (typisk) | 99% |
| NTSC-dækning (typisk) | 72% |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Hvid |
| Oplyst stand | Ingen |
| Farve | Hvid |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Antal DisplayPort-udgange | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| HDCP | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 15 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | 0 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -60 - 60° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 23° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Tjekkisk, Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk, Hollandsk, Polsk, Portugisisk, Russisk |
| Antal OSD sprog | 11 |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | D |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 10,9 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 12 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,3 W |
| Strømforbrug (maks.) | 0,3 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 411 mm |
| Dybde (med stativ) | 245,5 mm |
| Højde (med stativ) | 603 mm |
| Vægt (med stativ) | 4,5 kg |
| Bredde (uden stativ) | 411 mm |
| Dybde (uden stativ) | 49 mm |
| Højde (uden stativ) | 453 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 490 mm |
| Pakkedybde | 162 mm |
| Pakkehøjde | 416 mm |
| Pakkevægt | 5,6 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, HDMI |
| Hurtig start guide | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ErP |
Andre funktioner
| Compliance-certifikater | CE, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, WEEE |
| Emballageindhold | quick start guide, safety guide |
| Kontrolpanel | Power, Menu, + / Volume, -/ Eco, Signal Select (Auto) |
| Bredde | 411 mm |
| Vægt | 4,5 kg |
| Brugerkontrol | picture adjust (contrast, brightness, i-Style colour, ACR, Eco, OD, X-Res technology), image setup (blue light reducer, sharpness), colour settings (gamma, 6-axis, colour temp.), audio settings (volume, mute), OSD settings (H. position, V. position, OSD time, OSD rotate, language), extra (reset, DDC/CI control, signal select, HDMI range, opening logo, power LED, information) |
| Dybde | 245,5 mm |