Dell UltraSharp U3425WE skærm - LED baglys - 34" - IPS - 5ms,8ms
UWQHD 3440x1440
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
6.696,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
6.666,-
DKK
(5.332,80 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 86,7 cm (34.1") |
| Skærmopløsning | 3440 x 1440 pixel |
| HD-type | Wide Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 21:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Responstid | 8 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 1900R |
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 480 (VGA), 720 x 480, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1152 x 864 (XGA+), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 800 (WXGA), 1600 x 1200, 1920 x 1080 (HD 1080), 2560 x 1440, 3440 x 1440 |
| Understøttede videotilstande | 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p |
| Kontrastforhold (typisk) | 2000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 120 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Responstid (hurtig) | 5 ms |
| Pixel pitch | 0,2325 x 0,2325 mm |
| Pixeltæthed | 110 ppi |
| Horisontal scanningsområde | 25 - 185 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 48 - 120 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 80 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,5 cm |
| Synlig størrelse, diagonal | 86,7 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ingen |
| Overfladehårdhed | 3H |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 98% |
| sRGB-dækning (typisk) | 100% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 10 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Sort, Sølv |
| Frontkantfarve | Sort |
| Aftageligt stativ | Ja |
| Farve | Sølv |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| USB upstream port type | USB Type-C |
| Antal USB Type-C opstrømsporte | 2 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 5 |
| Antal USB type-C downstream-porte | 3 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 90 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Thunderbolt 4 porte antal | 2 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 1.4/2.2 |
Netværk
| Wi-Fi | Ingen |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 15 cm |
| Akse | Ingen |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -30 - 30° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 21° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Plug and play | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 32 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 31,5 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 250 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Indgangsstrøm | 3.2 A |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1777749 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 5000 m |
| Ikke-drift højde | 5000 - 12192 m |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 813,5 mm |
| Dybde (med stativ) | 240,4 mm |
| Højde (med stativ) | 542,8 mm |
| Vægt (med stativ) | 7,78 kg |
| Bredde (uden stativ) | 813,5 mm |
| Dybde (uden stativ) | 105,1 mm |
| Højde (uden stativ) | 359,1 mm |
| Vægt (uden stativ) | 10,4 kg |
| Facet bredde (side) | 9,78 mm |
| Facet bredde (øverste) | 1,04 cm |
| Facet bredde (bund) | 1,39 cm |
Emballeringsdata
| Pakkevægt | 15,1 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DisplayPort, HDMI, USB Type-C til USB Type-C |
| Strømadapter inkluderet | Ja |
| Fjernbetjening inkluderet | Ingen |
| Lyspen inkluderet | Ingen |
| Hurtig start guide | Ja |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR, TCO |
| Indeholder ikke | PVC/BFR |
CO2-aftryk
| Udledning af kulstof i slutningen af levetiden (kg CO2e) | 29,602 |
| Kulstofudledning, produktion (kg CO2e) | 149,093 |
| Samlet CO2-fodaftryk (kg of CO2e) | 361 |
| Kulstofudledning, logistik (kg CO2e) | 28,158 |
| PAIA-version | GaBi version 1, 2024 |
| Samlet kulstofudledning, uden brugsfase (kg CO2e) | 206,853 |
| Kulstofudledning, energiforbrug (kg CO2e) | 154,147 |
Andre funktioner
| Ingen tungmetaller | Hg (kviksølv) |
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |