StarTech.com USB 3.0 Docking Station
Compatible with Windows / macOS - Supports a Single 4K Ultra HD DisplayPort Display - USB3VDOCK4DP - dockingstation - USB - DP - GigE
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-B |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wake-on-LAN klar | Ja |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
Præstation
| Indbygget kortlæser | Nej |
| Dataoverførselshastighed | 5 Gbit/sek. |
| Maksimal digital opløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Slot til kabellås | Ja |
| Produktfarve | Sort, Sølv |
| Understøtter UASP | Ja |
| Husmateriale | Plast |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link |
| Certificering | CE, FCC |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-240 V |
| Indgangsstrøm | 0.8 A |
| Udgangsspænding | 5 V |
| Udgangsstrøm | 4 A |
| Strømforbrug (typisk) | 20 W |
| Strømstiktype | Type M |
| Kompatible strømplug typer | AU, EU, UK, US |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 7 x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64 |
| Mac kompabilitet | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 13.0 Ventura |
| Andre understøttede operativsystemer | ChromeOS |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 79 mm |
| Dybde | 139 mm |
| Højde | 26 mm |
| Vægt | 148 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 214 mm |
| Pakkedybde | 151 mm |
| Pakkehøjde | 53 mm |
| Pakkevægt | 556 g |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | USB |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | RoHS |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |
Andre funktioner
| Chipsæt | DisplayLink - DL-5700, VLI - VL812 |
| USB-dataoverførselshastigheder | 5000 Mbit/s |