Middle Atlantic CFR CFR-9-16
rack - 9U
Funktioner
| Rackkapacitet | 9U |
| Type | Fritstående reol |
| Maksimal vægtkapacitet | 113 kg |
| Produktfarve | Sort |
| Materiale | Stål |
| Produktdesign | 4-stolper |
Vægt & størrelser
| Størrelse | 40,6 cm (16") |
| Bredde | 489 mm |
| Dybde | 406 mm |
| Højde | 424 mm |
| Indvendig dybde | 40,6 cm |
| Indre højde | 40 cm |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85381000 |
CFR series low-profile design maximizes usable rackspace in entertainment systems, cabinets and similar spaces. Strong, welded steel frame construction allows for pre-loading equipment and transportation to the installation site.