Middle Atlantic CFR CFR-16-20
rack - 16U
Funktioner
| Rackkapacitet | 16U |
| Type | Fritstående reol |
| Maksimal vægtkapacitet | 113,4 kg |
| Produktfarve | Sort |
| Materiale | Stål |
| Rammetype | Åbn |
Vægt & størrelser
| Størrelse | 48,3 cm (19") |
| Bredde | 489 mm |
| Dybde | 508 mm |
| Højde | 735 mm |
| Indvendig dybde | 50,8 cm |
| Indre højde | 71,1 cm |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85381000 |
CFR series low-profile design maximizes usable rackspace in entertainment systems, cabinets and similar spaces. Strong, welded steel frame construction allows for pre-loading equipment and transportation to the installation site.