16U W=600mm D=800mm H=897mm
Funktioner
| Rackkapacitet | 16U |
| Type | Fritstående reol |
| Maksimal vægtkapacitet | 2000 kg |
| Produktfarve | Sort |
| Materiale | Glas |
| Rammetype | Lukket |
| Bagdørskonstruktion | Stål |
| Dørkonstruktion | Glas/stål |
| Sidepanel konstruktion | Stål |
| Aftagelig bagdør | Ja |
| Aftagelig hoveddør | Ja |
| Aftagelige sidepaneler | Ingen |
| Sidepaneler medfølger | Ja |
| Bagdør stil | Persienne |
| Sidepanel stil | Persienne |
| Fordør stil | Glasdør |
| Nøglelås | Ja |
| Nøglelås til bagdør | Ja |
| Dørlås til hoveddøren | Ja |
| Sidepanel nøglelås | Ja |
| Rack skinner | Ja |
| Justerbare monteringsskinner | Ja |
| Justerbare fødder | Ja |
| Forreste stolper | Justerbar |
| Kølingstype | Passiv |
| Lydtæt | Ingen |
| Montage hul form | Firkant |
| Stabiliserende fodskrue | Ja |
| Antal stabiliserende fodskruer | 4 stk |
| Styrehjul | Ingen |
| Støvbørste | Ja |
| Montering påkrævet | Ingen |
| Forudsamlet | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP20 |
| Kabelindgangspunkt | Ja |
Vægt & størrelser
| Størrelse | 48,3 cm (19") |
| Bredde | 600 mm |
| Dybde | 800 mm |
| Højde | 897 mm |
| Vægt | 27,5 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 650 mm |
| Pakkedybde | 820 mm |
| Pakkehøjde | 1050 mm |
| Pakkevægt | 42,5 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 9403105800 |
Andre funktioner
| Overholdelse af branchestandarder | IEC 60297-3-109, IEC 60297-3-100, IEC 61587-1. |
| Dimensioner (BxDxH) | 600 x 800 x 897 mm |