Middle Atlantic MFR Series Mobile Furniture Rack MFR-1227GE rack
12U
Funktioner
| Rackkapacitet | 12U |
| Type | Fritstående reol |
| Maksimal vægtkapacitet | 113 kg |
| Produktfarve | Sort |
| Materiale | Træ |
| Rammetype | Lukket |
| Nøglelås | Ja |
| Styrehjul | Ja |
| Certificering | Greenguard |
Vægt & størrelser
| Bredde | 575 mm |
| Dybde | 695 mm |
| Højde | 685 mm |
| Indvendig dybde | 58,9 cm |
| Indre højde | 53,7 cm |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | RoHS |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85381000 |
FR series furniture racks are the economical solution for mobile presentation systems. Engineered and rigorously tested to provide years of trouble-free service, these racks feature premium bolt-through casters and rigid construction for reliability.