Middle Atlantic CFR CFR-15-16
rack - 15U
Funktioner
| Rackkapacitet | 15U |
| Type | Reolramme |
| Maksimal vægtkapacitet | 113 kg |
| Produktfarve | Sort |
| Materiale | Stål |
| Certificering | Greenguard |
Vægt & størrelser
| Bredde | 489 mm |
| Dybde | 410 mm |
| Højde | 690,6 mm |
| Indvendig dybde | 41 cm |
| Indre højde | 66,7 cm |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | RoHS |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85381000 |
CFR series low-profile design maximizes usable rackspace in entertainment systems, cabinets and similar spaces. Strong, welded steel frame construction allows for pre-loading equipment and transportation to the installation site.