Middle Atlantic CFR CFR-13-18 rack
13U
Funktioner
| Rackkapacitet | 13U |
| Type | Fritstående reol |
| Maksimal vægtkapacitet | 113 kg |
| Produktfarve | Grå |
| Materiale | Metal |
| Certificering | Greenguard |
Vægt & størrelser
| Størrelse | 45,7 cm (18") |
| Bredde | 489 mm |
| Dybde | 460 mm |
| Højde | 601,7 mm |
| Indvendig dybde | 46 cm |
| Indre højde | 57,8 cm |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | RoHS |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85381000 |
CFR series low profile design maximizes usable rackspace in entertainment systems, cabinets and similar spaces. Strong, welded steel frame construction allows for pre-loading equipment and transportation to the installation site.