Middle Atlantic CFR CFR-11-16 monteringsramme til rack
11U
Funktioner
| Rackkapacitet | 11U |
| Type | Fritstående reol |
| Maksimal vægtkapacitet | 113 kg |
| Produktfarve | Grå |
| Materiale | Metal |
| Certificering | Greenguard |
Vægt & størrelser
| Størrelse | 40,6 cm (16") |
| Bredde | 489 mm |
| Dybde | 410 mm |
| Højde | 513 mm |
| Indvendig dybde | 41 cm |
| Indre højde | 48,9 cm |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | RoHS |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85381000 |
CFR series low profile design maximizes usable rackspace in entertainment systems, cabinets and similar spaces. Strong, welded steel frame construction allows for pre-loading equipment and transportation to the installation site.