StarTech.com USB-C & USB-A Dock, Hybrid Universal Triple Monitor Laptop Docking Station w/ DisplayPort & HDMI 4K 60Hz, 85W Power Delivery, 6x USB Hub, Ethernet, Audio, USB 3.1 Gen 2 10Gbps
Multi-Monitor Dock (DK31C3HDPDUE) - dockingstation - USB-C - 3 x HDMI, 3 x DP - 1GbE
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 1 |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 85 W |
| Antal HDMI-porte | 3 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 3 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| DC-in-stik | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
Præstation
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Dataoverførselshastighed | 10 Gbit/sek. |
| Maksimal digital opløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Produktfarve | Sort, Grå |
| Husmateriale | Aluminium, Plast |
| Certificering | CE, FCC |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Indgangsstrøm | 2.5 A |
| Udgangsspænding | 20 V |
| Udgangsstrøm | 7,5 A |
| Strømstiktype | Type M |
| Kompatible strømplug typer | EU, UK |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 IoT Enterprise, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 13.0 Ventura |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 84 mm |
| Dybde | 233 mm |
| Højde | 37 mm |
| Vægt | 365 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 172 mm |
| Pakkedybde | 253 mm |
| Pakkehøjde | 91 mm |
| Pakkevægt | 1,7 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB Type-A til USB Type-C |
| Hurtig start guide | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | RoHS |
Logistik data
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 6 stk |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 395 mm |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 300 mm |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 315 mm |
Andre funktioner
| Chipsæt | Realtek RTS5423, Realtek RTS5411, Realtek RTS5412, Realtek RTS5451, Realtek RTD2142, DisplayLink DL6950 |
| Kabellængde | 1 m |