*HMC-KB-US USB hub 8in1 5Gbps keyboard HDMI PD
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 100 W |
| USB strømforsyning revision | 3.0 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.3 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| HDCP | Ja |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| HDCP-version | 2.3 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ingen |
Præstation
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MMC, MMC Mobile, MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC, MiniSD, MiniSDHC, RS-MMC, SD, SDHC, SDXC |
| Dataoverførselshastighed | 5 Gbit/sek. |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Maksimal digital opløsning | 4096 x 2160 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 200 Hz |
| Understøtter hot-plug | Ja |
| Produktfarve | Grå |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Hub-grænseflader | 3.5mm, HDMI, RJ-45, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| Husmateriale | Aluminium |
| Gummifødder | Ja |
| Plug and play | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Funktion for opladning | Ja |
| Oprindelsesland | Kina |
| Mærke kompatibilitet | Universel |
| Certificering | CE, RoHS |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
Nedkøling
| Indbygget ventilator | Ingen |
Strømstyring
| Strømkilde type | USB |
| Strømstik | USB Type-C |
| USB-kabellængde | 0,6 m |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede mobile operativsystemer | Ja |
| Understøttede operativsystemer til servere | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Andre understøttede operativsystemer | Ja |
Tastatur
| Tastatur nøglekontakt | Saksnøglekontakt |
| Tastaturopsætning | QWERTY |
| Tastatursprog | Engelsk |
| Tastatur formfaktor | Mini |
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Windows taster | Ja |
| Genvejstaster | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 296 mm |
| Dybde | 128 mm |
| Højde (front) | 6 mm |
| Højde (bagside) | 1,1 cm |
| Vægt | 353 g |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkebredde | 317 mm |
| Pakkedybde | 154 mm |
| Pakkehøjde | 36 mm |
| Pakkevægt | 733 g |
Emballage indhold
| Rejseetui | Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-C til USB Type-C |
| Brugervejledning | Ja |
Tekniske detaljer
| Garantiperiode | 2 År |
| Compliance-certifikater | CE, RoHS |