StarTech.com Thunderbolt 4 Dock, 96W Power Delivery, Single 8K/Dual Monitor 4K 60Hz, 3xTB4/USB4 ports, 4xUSB-A, SD, GbE, Thunderbolt 4 Docking Station for Windows or TB3 MacBook, 0.8m
dockingstation - Thunderbolt 4 - 3 x Thunderbolt - 1GbE
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | Thunderbolt 4 |
| Antal USB 2.0-porte | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 3 |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 96 W |
| Thunderbolt 4 porte antal | 3 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
| DC-in-stik | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wake-on-LAN klar | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
Præstation
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MMC, MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC, SD, SDHC, SDXC |
| HD-type | 8K Ultra HD |
| Antal understøttede skærme | 2 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Produktfarve | Sort, Grå |
| Husmateriale | Aluminium, Plast |
| LED-indikatorer | Ja |
Strømstyring
| Kompatible strømplug typer | EU |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 IoT Enterprise, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64, Windows 11, Windows 11 x64 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 13.0 Ventura |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 194 mm |
| Dybde | 84 mm |
| Højde | 29 mm |
| Vægt | 1 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 230 mm |
| Pakkedybde | 145 mm |
| Pakkehøjde | 90 mm |
| Pakkevægt | 1.1 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Thunderbolt |
| Hurtig start guide | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | CE, RoHS |
Logistik data
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 8 stk |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 305 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 265 mm |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 380 mm |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |
Andre funktioner
| Kabellængde | 0.8 m |
| Chipsæt | Intel - JHL8440, Cypress - CYUSB4357, Parade - FL5801, Parade - FL5801, Cypress - CYPD5235, Realtek - RTL8153B, Realtek - ALC4042, Genesys Logic - GL3226 |