Wacom One by Wacom
digitizer - USB - sort, rød
Tablet
| Opløsning | 2540 lpi |
| Arbejdsområde | 216 x 135 mm |
| Enhedsgrænseflade | USB |
| Tablet indgangstype | Kuglepen |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
Pen
| Pen inkluderet | Ja |
| Trådløs pen | Ja |
| Trykniveauer | 2048 |
| Pen arbejdsområde (BxD) | 216 x 135 mm |
| Pen uden batteri | Ja |
| Rapporteringshastighed (pen) | 133 |
Porte & Grænseflader
| Wi-Fi | Ingen |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
Funktioner
| Produktfarve | Sort |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.0 Cheetah, Mac OS X 10.1 Puma, Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Kompatible operativsystemer | Chrome OS 87 |
Systemkrav
| Mac kompabilitet | Ja |
Strømstyring
| AC-adapter inkluderet | Ingen |
Vægt & størrelser
| Bredde | 277 mm |
| Dybde | 189 mm |
| Højde | 8,7 mm |
| Tablet vægt | 447 g |
| Pen dimensioner LxD | 138,8 x 11,5 mm |
| Pen vægt | 10 g |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB |
| Antal penspidser | 3 |
| Hurtig start guide | Ja |
| Emballageindhold | Pen, nib removal tool, quick start guide, regulation sheet |
Mus
| Mus inkluderet | Ingen |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84713000 |