PowerWalker VI 1500 GXB
UPS - 900 Watt - 1500 VA
Funktioner
| UPS topologi | Interaktivt indgangsstik |
| Output strømkapacitet (VA) | 1,5 kVA |
| Udgangseffekt | 900 W |
| Bølgeform | Ren sinus |
| Indgående driftsspænding (min.) | 162 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 290 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Regulering af udgangsspænding | 10% |
| Automatisk spændingsregulering (AVR) | Ja |
| Overspænding energivurdering | 380 J |
| Responstid | 6 ms |
| Antal indgående faser | 1 |
| Antal udgående faser | 1 |
| Udgående strømfaktor | 0,6 |
| Støjniveau | 40 dB |
| Beskyttelse ved overspænding | Ja |
| Beskyttelsesfunktioner mod strømstød | Digital Subscriber Line (DSL), Modem, Netværk, Telefon |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overopladning, Overafladning, Overbelastning |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | Type F |
| AC udgange, antal | 4 AC stikkontakt(er) |
| Antal F type udgange | 4 |
| USB-port | Ja |
| USB porttype | USB Type A/USB Type-C |
| Modem-porte (RJ-11) | 2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
Batteri
| Batterikapacitet | 9 At |
| Batterispænding | 12 V |
| Antal understøttede batterier | 2 |
| Typisk backup tid ved fuld styrke | 3,5 min. |
| Typisk backup tid ved halv styrke | 10 min. |
| Opladningstid for batteri | 6 t |
Design
| Formfaktor | Reolbeslag |
| Kølingstype | Aktiv |
| Indbygget ventilator | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Skærmtype | LCD |
| LED-indikatorer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB kabel |
| Brugervejledning | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 99 mm |
| Dybde | 430 mm |
| Højde | 280 mm |
| Vægt | 13,8 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 182 mm |
| Pakkedybde | 495 mm |
| Pakkehøjde | 377 mm |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85078000 |
Andre funktioner
| Nominel udgangsspænding | 230 V |