POWERUPS 200 ESSENTIAL
Funktioner
| UPS topologi | Interaktivt indgangsstik |
| Output strømkapacitet (VA) | 2,2 kVA |
| Udgangseffekt | 1225 W |
| Bølgeform | Sine |
| Indgående driftsspænding (min.) | 140 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 290 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 195 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 255 V |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Overspænding energivurdering | 475 J |
| Effektivitet | 100% |
| Støjniveau | 45 dB |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C20 forbinder |
| AC udgange, antal | 5 AC stikkontakt(er) |
Batteri
| Batteriteknologi | Blybatterier (VRLA) |
| Typisk backup tid ved fuld styrke | 2 min. |
| Typisk backup tid ved halv styrke | 9 min. |
Design
| Produktfarve | Sort |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 3000 m |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | REACH, RoHS, WEEE |
Vægt & størrelser
| Bredde | 145 mm |
| Dybde | 400 mm |
| Højde | 195 mm |
| Vægt | 12,9 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 235 mm |
| Pakkedybde | 495 mm |
| Pakkehøjde | 305 mm |
| Pakkevægt | 14,4 kg |