Gembird UPS RACK-1500 Rack 1500 VA
Funktioner
| UPS topologi | Interaktivt indgangsstik |
| Output strømkapacitet (VA) | 1,5 kVA |
| Udgangseffekt | 900 W |
| Indgående driftsspænding (min.) | 220 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 220 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 220 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 220 V |
| Responstid | 10 ms |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder |
| Strømstik | C14 forbinder |
| AC udgange, antal | 4 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| USB porttype | USB Type-B |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Modem-porte (RJ-11) | 2 |
Batteri
| Batteriteknologi | Blybatterier (VRLA) |
| Batterikapacitet | 8 At |
| Batterispænding | 12 V |
| Antal battericeller | 2 |
| Koldstart | Ja |
Design
| Formfaktor | Reolbeslag |
| Rackkapacitet | 3.4U |
| Produktfarve | Sort |
| Skærmtype | LCD |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 350 mm |
| Dybde | 480 mm |
| Højde | 230 mm |
| Vægt | 15,8 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 400 mm |
| Pakkedybde | 535 mm |
| Pakkehøjde | 230 mm |
| Pakkevægt | 15,9 kg |